Autorka i felietonistka

Powiedzieć, że Karolina Korwin-Piotrowska ze strony www.taniaksiazka.pl to tylko autorka i felietonistka to mało. Świadczy o tym chociażby fakt, że w 2018 została wybrana z okazji 100-lecia Niepodległości do grupy 100 najważniejszych żyjących Polaków według portalu noizz.pl. Mówi się, że Korwin-Piotrowską albo się lubi, albo nienawidzi. Nic dziwnego, ponieważ dziennikarka radiowa i telewizyjna zawsze mówi to, co myśli. Jeżeli jest coś, co jej się nie spodoba, to o wszystkim powie. Jeżeli pochwala czyjeś zachowanie, to można być pewnym pochwały z jej strony. W 2015 roku zajęła 5 miejsce na liście 10 najbardziej wpływowych i opiniotwórczych polskich dziennikarek według „Gazety Wyborczej”. Jak więc widać wiele osób bierze jej zdanie pod uwagę, chociaż nie do końca czasem się z nią zgadzają. Ale w końcu tak ten świat już został skonstruowany. Jej książki, tak samo jak felietony, to naprawdę zbiór bardzo ciekawych i inspirujących spostrzeżeń dla świata.

“#WRZENIE. Lewaczka, ksiądz i polski kocioł”

Książka, która spowodowała naprawdę wielkie wrzenie. Wszystko przez to, że polska lewaczka (Korwin-Piotrowska) udowodniła, że można dogadać się z jezuitą z krwi i kości. Książka powstała przy współudziale Grzegorza Kramera – jednego z najpopularniejszych księży, proboszczów, który na dodatek jest znanym w świecie blogerem. Czy to możliwe, że tak dwie różne od siebie osoby mogą się dogadać? Okazuje się, że tak, a ta książka jest na to dowodem. Może nie we wszystkim zgadzają się tak idealnie, ale w końcu potrafią dojść do wspólnych wniosków. Obydwoje postanowili sprawdzić w jakim stanie w obecnych czasach znajduje się polski kościół i polskie społeczeństwo. Do jakich wniosków doszli? Warto sprawdzić samodzielnie. Treść tej książki sprawia, że człowiek zaczyna naprawdę bardzo mocno rozważać nad pewnymi aspektami swojego życia.

“Krótka książka o miłości”

Czy to jej wykształcenie sprawiło, że autorka dzisiaj tak doskonale zna się na sztuce? Nie wiadomo. Można za to sprawdzić, jakie filmy powodują wielkie emocje u samej Korwin-Piotrowskiej. Ktoś może powiedzieć, że jest to kolejna książka z najpopularniejszymi tytułami filmowymi. Tak wcale nie jest. To podróż po tym, co podoba się samej autorce, co można znaleźć na półkach w jej domu. To tak naprawdę możliwość do tego, aby spojrzeć na życie jednej z najbardziej wpływowych kobiet z zupełnie innej, bardziej niespodziewanej strony. Korwin-Piotrowska zaprasza do niezwykłego świata, który może nie jedną osobę zadziwić. Warto do niego wejść.